Jól nézzétek meg, mert ilyen egy utolsó bolsevik. Így néz ki! (VIDEÓ)

Ne tévesszen meg senkit a fess ing, a fazonra trimmelt arcszőrzet, ugyanazt akarják, ugyanazt mondják, ugyanolyanok, mint anno Rákosiék, Kun Béláék.

A sajtótájékoztatón Ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF–CÖKA szóvivője arra is emlékeztetett, hogy egy korábbi pereskedés során a bíróság kimondta, az Átlátszó tevékenysége a jogszerűség határát súrolja.
„Az államiság alapjait sértő besúgórendszert üzemeltet az Átlátszó (atlatszo.hu) nevű politikai nyomásgyakorló szervezet, az általa üzemeltetett »Ki mit tud«, illetve »MagyarLeaks« webes felületek működtetésével” – jelentette ki a Civil Összefogás Fórum Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF–CÖKA) külügyi igazgatója kedden sajtótájékoztatón Budapesten.
Tordai Máté kifejtette: a „Ki mit tud” felület segíti közérdekű adatok igénylését állami szervektől, a „MagyarLeaks” lehetővé teszi állami adatok megszerzését, kiszivárogtatását és terjesztését.
Ez a besúgórendszer veszélyt jelent Magyarországra és a magyar állampolgárokra”
– idézte a külügyi igazgatót a Magyar Nemzet.
Tordai azzal folytatta, hogy a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Intézet támogatásával indított platformok korlátlan lehetőséget kínálnak a joggal való visszaélésre. Példaként említette, hogy
a „Ki mit tud” rendszerén keresztül egy személy különböző fiktív adatok megadásával nyújthat be korlátlan mennyiségű adatigénylést, illetve ezt maga az Átlátszó is megteheti nem létező személyek nevében.
Míg a „MagyarLeaks” rendszerén keresztül kiszivárogtatott információk nem ellenőrizhetők érdemben, így a platform dezinformációs felületként, lejáratókampányok eszközeként funkcionálhat.
A külügyi igazgató arra is felhívta a figyelmet, hogy az információszabadság gyakorlása kötelezettségekkel és felelősséggel is együtt jár. Többek között a közbiztonság a nemzetbiztonság, mások jogainak védelme érdekében korlátozásoknak és szankcióknak vethető alá. Az állami adatok jogosulatlan nyilvánossá tétele, vagy idegen érdekeket szolgáló nemzetközi szereplőkkel való megosztása közvetlenül sérti a közérdeket, így az állam szuverenitását, a demokratikus rendet – sorolta.
„Ezért a CÖF–CÖKA felhívja az Átlátszó figyelmét, hogy
tevékenységüknek büntetőjogi következménye lehet.
Ugyanis, aki idegen hatalom részére információszerzést folytat, az kémkedést követ el. Ennek minősített esetében pedig akár 15 év szabadságvesztés is kiszabható” – mondta Tordai Máté.
A Magyar Nemzet összeállításában idézte Ifj. Lomnici Zoltánt, a CÖF–CÖKA szóvivőjét, aki a sajtótájékoztatón arra emlékeztetett, hogy a Fővárosi Ítélőtábla 2017-ben meghozott jogerős ítéletében kimondta, a CÖF–CÖKA nem lát el állami közfeladatot és nem gazdálkodik közpénzből.
Mint ismert, a perben a felperes Átlátszó akkor azt kérte a bíróságtól, hogy a CÖF–CÖKA-t kötelezze: a szervezet hozza nyilvánosságra az adományozók névsorát, ám a bíróság a keresetet jogalap hiányában elutasította.
Az Átlátszó tevékenységével kapcsolatban ugyanakkor úgy vélekedett, hogy a szervezet visszaél a közadatigénylés jogával és a tevékenysége a jogszerűség határát súrolja
– hangzott el a sajtóeseményen.
Nyitókép: Facebook
Kapcsolódó vélemény
Faktum Projekt
Ez a per túlmutat önmagán.